reklama

Vyšetřovatelé pracovali na místě dnes dopoledne. Podle dřívějších informací policie vznikl požár zřejmě od zkratu na jedné z baterií při manipulaci.

Úplnou likvidaci požáru ohlásili hasiči dnes před 13:00, tedy po 27 hodinách od zahájení zásahu. Podle Kerekové vyšetřovatel jako příčinu vyloučil nedbalost i závadu na elektroinstalaci. Proč samovznícení nastalo, zatím není zjištěno.

Hala hořela od pondělního dopoledne, po osmi hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu. Celou noc pak rozebírali poškozené konstrukce a vyváželi materiál z vyhořelé haly. Využívali i těžkou techniku včetně nakladače a speciálních hasicích kontejnerů. "Přesně v poledne ukončila jednotka ze Zbirohu práce s těžkou technikou a po sbalení materiálu a naložení nakladače se vrátila na svou základnu," uvedla Kereková.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, na místě byla i chemická laboratoř, škodliviny v ovzduší v nadměrném množství nenaměřila. Obec Tursko obyvatelům preventivně doporučila, aby nevětrali. Zasahovaly desítky hasičů, jednotky se střídaly i v noci.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama