Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kauza okolo aktivistky Krejčové není zdaleka u konce. Zeman podal dovolání k NS

Pavel Zeman
Pavel Zeman
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v neprospěch levicové aktivistky Kateřiny Krejčové (30), kauzou se tak bude zabývat Nejvyšší soud. Žena byla zproštěna obžaloby z napadení policisty při demonstraci v Praze.

Incident se odehrál v červenci 2015 během protiuprchlické demonstrace. Někteří z účastníků tehdy nesli makety šibenic. Policisté zasáhli proti aktivistům, kteří chtěli průvod zablokovat.

Krejčová podle obžaloby napadla policistu poté, co na zemi zaklekl jejího přítele a praštil mu hlavou o zem, čímž mu vyrazil zub. Krejčová policistovi podle obžaloby skočila na záda a trhla mu ramenem, policista si později stěžoval na bolest, kvůli pohmoždění kloubu byl týden na neschopence.

Městský soud v Praze Krejčovou zprostil obžaloby letos v dubnu s odůvodněním, že policistu zranit nechtěla a ani nemohla. Zrušil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, který Krejčové v únoru uložil podmíněný trest. Za násilí proti úřední osobě hrozily ženě až čtyři roky vězení.

Témata:  Kateřina Krejčová Pavel Zeman demonstrace kvůli uprchlíkům

Související

Aktuálně se děje

27. června 2025 10:16

První slova Karla Kašáka o překvapivém pátrání. Policistům se omlouvá

Česko v úterý pořádně překvapilo policejní pátrání po osobnosti známé z televizní obrazovky. Karel Kašák se hledal jen krátce, pátrací akce měla šťastný konec. Moderátor se nyní poprvé vyjádřil k okolnostem incidentu, který vyvolala jeho přítelkyně. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vejce

Veterinární správa nařídila stáhnout statisíce závadných vajec

Státní veterinární správa (SVS) dnes upozornila na závažný nález nadlimitního množství léčivé látky monensinu ve vejcích distribuovaných na český trh. Jedná se o vejce označená kódem 3-CZ-0302, vyprodukovaná společností AGRI – M, spol. s r.o. v období od 9. do 26. června 2025. SVS nařídila jejich okamžité stažení z trhu a vydala mimořádná veterinární opatření.