reklama

Nehoda se stala krátce před 09:00 na silnici 27 u Blšan. "Řidič patrového autobusu vyjel mimo silnici, kde havaroval a převrátil se. Převážel zhruba sedm desítek dětí," řekl Vítek. Policie silnici v místě nehody uzavřela, v Pšově a Blšanech odkláněla po celý den dopravu na Podbořany. Autobus musela vyprostit těžká technika. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

K nehodě vyjelo šest hasičských jednotek a dva hasičské evakuační autobusy. Zhruba deset cestujících zůstalo po nehodě zaklíněno pod sedačkami a vyprostit je museli hasiči. Vyřezávat však nikoho nemuseli. Podle informací České televize šlo o lyžařský zájezd studentů ze zhruba 14 kilometrů vzdáleného Žatce, který mířil do Rakouska. Celkem jelo v autobuse 58 studentů a 11 dospělých.

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranářů z Ústeckého kraje, kterým přijela na pomoc i posádka ze Středočeského kraje, jedna posádka soukromé služby a dvě z Plzeňského kraje. "Na místo letěl i vrtulník, kvůli husté mlze ale nemohl přistát," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Mimo pacienta, kterého záchranáři převezli do Prahy, o zraněné pečují okolní nemocnice. Vedle dalších čtyř středně vážně zraněných byli účastníci nehody zraněni jen lehce. "Většinou šlo o pohmožděniny, oděrky a řezné rány. Sanitky a autobusy je rozvezly k ošetření do nemocnic v Rakovníku, Žatci, Chomutově, Mostu a Teplicích," dodal Voleník.

reklama