Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš chce, aby od půlky května chodili žáci do škol bez střídání po týdnu

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby od poloviny května chodili všichni žáci do škol bez střídání tříd po týdnu. Při dnešních sněmovních interpelacích ministerský předseda řekl, že jde o absolutní prioritu.

"Já jsem dneska řekl jasně ministrům zdravotnictví a školství a šéfovi státních hmotných rezerv a paní náměstkyni ministra zdravotnictví (Pavle) Svrčinové, že si přeju, aby udělali maximum pro to, aby 17. května všichni studenti a školáci šli do školy bezrotačně, takže základka, středoškoláci," uvedl Babiš.

Od pondělí se podle dnešního verdiktu vlády školy ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině přidají ke zbývajícím regionům v rotační výuce na druhých stupních základních škol a k plné výuce v mateřských školách. Obnoví se také klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol. Už zkraje týdne kabinet rozhodl, že od 10. května se do škol a mateřinek vrátí děti v Ústeckém, Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Školy v Česku se kvůli epidemii zavřely 1. března, výuku na dálku měla většina už řadu týdnů předtím. Prezenčně byly možné individuální konzultace. Od 12. dubna se otevřely školky pro děti zdravotníků a dalších profesí a pro předškoláky. Žáci prvního stupně základních škol se začali střídat po týdnech v rotační výuce. Bez ní se učí školáci z malých škol do 75 dětí a žáci speciálních škol.

Od 19. dubna měli žáci druhého stupně a středních škol možnost skupinových konzultací v počtu do šesti dětí. V pondělí 26. dubna se obnovila praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol.

Témata:  Andrej Babiš školství

Související

Aktuálně se děje

13:38

Ze západu Trump, z východu Putin. Evropská unie je v pasti

Evropská unie se nachází na rozcestí, kdy musí rozhodnout o budoucím směřování své obranné politiky. V pondělí se v Bruselu sejdou lídři členských států, aby projednali financování, vojenskou výrobu a otázku evropské strategické autonomie. Hlavním bodem jednání bude spor mezi Francií, která prosazuje financování výhradně evropských zbrojních programů, a většinou ostatních členských států, které upřednostňují nákup zbraní ze Spojených států, píše Politico.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy