reklama

V rozhovoru pro Českou televizi dnes také řekl, že na jednání kabinetu bude požadovat úpravu nařízení o zákazu prodeje všech nápojů s sebou.

Zákaz prodeje kávy s sebou je podle předsedy vlády "totální nesmysl". "To se nedá pochopit, byla to chyba," řekl. "Já se za to omlouvám a budu trvat na tom, aby se to změnilo, protože není možné, aby si lidi nemohli brát kelímek s kávou," uvedl.

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Blatný již v pátek na tiskové konferenci avizoval, že v pondělí navrhne vládě, aby se Česko vrátilo do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Podle jeho vyjádření by ale obchody měly i nadále zůstat otevřeny. Pokud se tak stane, měly by podle Babiše zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Opětovné uzavření by se mělo týkat restaurací a ubytovacích zařízení. "Pokud by došlo k uzavření, tak musí dostat stoprocentní kompenzace," podotkl Babiš. "Tento rok je strašidelný, je to neuvěřitelně špatný rok pro nás pro všechny a zkrátka my musíme jako stát jim pomoci," dodal. O kompenzacích podle něj celý víkend vyjednává s dotčenými obory ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

reklama