Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš popřel Zemanova slova. Blatného nevymění

Jan Blatný
Jan Blatný
Foto: Úřad vlády ČR

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že výměna ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) aktuálně není na stole. V dnešním pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News poznamenal, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků a že se mu snaží pomáhat. Prezident Miloš Zeman dnes na téže stanici uvedl, že je mu Blatného líto a pozoruje na něm syndrom vyhoření. Kdyby si ministr odpočinul, možná by to bylo k dobrému, míní hlava státu.

"Snažím se pomáhat panu ministru zdravotnictví, který je pod obrovským tlakem. Nemá manažerské zkušenosti, nemá možná v okolí dostatek dobrých úředníků, takže situace pro něj je náročná," řekl dnes Babiš. I v pátek po jednání vlády vyloučil, že by se chystal konec Blatného a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a výměna resortů mezi hnutím ANO a ČSSD.

Babiš zároveň dnes opět poznamenal, že nehodlá odstoupit z pozice premiéra. "Bojuju za to, abych ochránil životy našich lidí, a mám konkrétní výsledky," řekl.

Lékař a docent v oboru pediatrie Blatný je ministrem od konce loňského října. Nahradil Romana Prymulu, který skončil kvůli tomu, že byl pozdě večer spolu s dalšími lidmi v restauraci, ačkoli byla gastronomická zařízení v danou dobu kvůli koronavirové epidemii uzavřené. O Prymulovi Zeman uvažuje jako o svém neplaceném poradci.

Témata:  Andrej Babiš Jan Blatný Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.