reklama

Kabinet hodnotí pokrok v plnění programového prohlášení každý půlrok. Před rokem z jeho statistiky vyplývalo, že splnil 28 procent úkolů, nyní tabulka uvádí 47 procent splněných úkolů. Kabinet kalkuluje s tím, že má za sebou zhruba dvě třetiny funkčního období (60 procent), šedesátiprocentní hranici dosud překročila jen ministerstva financí a životního prostředí.

Ve srovnání s loňskem si výrazně polepšilo ministerstvo průmyslu, které loni evidovalo osm splněných úkolů z 43 a bylo ve statistikách předposlední. Letos udává 22 splněných úkolů, tedy těsně nadpoloviční počet. Naopak druhý resort vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO), kterým je od letošního ledna doprava se zdaleka nejvyšším počtem úkolů, zůstává ve statistice poslední.

Do 27. června mělo být podle lhůt splněno 278 úkolů, podle vládních statistik se to podařilo ve 227 případech, tedy u čtyř pětin úkolů. Stoprocentně v termínu úkoly plní ministerstva financí, průmyslu, zahraničí a úřad vlády. Nejhůře jsou na tom v dodržování termínů ministerstva práce (47 procent), školství (54) a kultury (56).

reklama