Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brutální vražda v Praze. Kominíkovi hrozí doživotí

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Brutální vraždu v uplynulých dnech objasnili pražští kriminalisté. Vyšetřování začalo v pátek večer, kdy byla nalezena zavražděná žena, která navíc byla okradena. Policisté po několika dnech dopadli podezřelého recidivistu, jemuž hrozí až doživotí. 

Policisté v pátek večer přijali oznámení od muže, který v domě na Písnici našel svou matku bez známek života. Již od prvního okamžiku bylo jasné, že žena zemřela násilnou smrtí. Případ si převzali kriminalisté a začali pátrat po pachateli. 

"Na základě provedeného ohledání místa činu a po provedení soudní pitvy bylo zjištěno, že žena zemřela na následky velmi brutálního útoku. Poškozená utrpěla mnohačetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku a nakonec zemřela na následky udušení. Policisté taktéž zjistili, že ženě byla odcizena finanční hotovost a mobilní telefon," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Kriminalisté během několika dní vypátrali podezřelého, který u zavražděné v den činu prováděl kominické práce. Pro muže si v úterý kolem poledne přišla zásahová jednotka. Zadržela ho na cestě autem se známým ve Středočeském kraji. 

Jednatřicetiletý muž si vyslechl, že je podezřelý z vraždy. Omezen na svobodě byl i řidič. "Muž se při výslechu ke svému jednání doznal, nicméně motiv jeho jednání stále prověřujeme," sdělila mluvčí.

Policisté obvinili muže z vraždy a podali návrh k jeho vzetí do vazby. Jde o recidivistu, který se v minulosti dopouštěl opakovaně trestné činnosti a teprve letos v květnu byl propuštěn z výkonu trestu. Za vraždu s majetkovým prospěchem mu hrozí až 20 let za mřížemi, případně výjimečný trest. 

Témata:  vražda krimi Policie ČR Praha

Související

Aktuálně se děje

21. února 2025 17:25

Za zimním počasím vyražte na hory. Zvláštní bude situace na Šumavě

Nejmrazivější epizoda probíhající zimy je sice za námi a pozvolna se otepluje, ale na horách bude nadcházející víkend stále zimní. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové však upozornili, že sněhové podmínky jsou v různých oblastech odlišné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Daně, ilustrační fotografie

Daňové přiznání za rok 2024: Do kdy jej podat a jak jej zaplatit?

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je povinností pro každou fyzickou osobu, která má daňovou povinnost v České republice, a to jak pro rezidenty, tak pro nerezidenty, přičemž u nerezidentů se vztahuje pouze na příjmy plynoucí ze zdrojů v ČR. Při podávání přiznání musíte zahrnout všechny příjmy, s výjimkou těch, které jsou od daně osvobozené, nebo těch, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby.