Podle Prymuly se stát chystá na to, že postupně bude uvolňovat přísná opatření za podmínky, že budou skutečně dodržována. Například některé skupiny stavebních dělníků nemají ochranné pomůcky, uvedl. Zopakoval také, že ministerstvo zdravotnictví omezilo pohyb lidí na veřejně dostupných místech na skupinky maximálně po dvou osobách. Chce tak omezit kontakt na minimum. V pondělí opatření schválila vláda.

Problémy jsou podle něj nadále například ve stravování. V některých závodech je v jídelnách obrovská koncentrace osob, Prymula tak apeloval na segmentovaný režim, aby stejní lidé chodili na oběd ve stejnou dobou a nepotkávali se s jinými. Také v domovech seniorů je podle něj nutné opatření dodržovat a omezit rizika například shlukování lidí do skupin.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i Prymula uvedli, že středeční výrazný nárůst počtu nakažených souvisí s tím, že se zásadně zvýšil počet provedených testů. Podle Vojtěcha tak není nutné dělat zásadní závěry. Během středy přibylo 291 potvrzených případů, zatím nejvíce za jeden den. Nejvyšší byl ale ve středu i počet testovaných lidí, laboratoře provedly téměř 4100 testů. O den dříve přibylo 185 potvrzených případů, provedených testů ale bylo 2976.