reklama

Do haly nebyli vpuštěni návštěvníci s klasickými zavazadly včetně peněženek nebo kabelek. Veškerý majetek si zpěvaččini fanoušci museli vzít do průhledných tašek nebo průhledných obálek. Pořadatelé koncertu o tom informovali na svém facebookovém profilu.

Bezpečnostní opatření zavedli organizátoři nejspíše na popud incidentu v Manchesteru v roce 2017. Devatenáct mrtvých a asi 60 zraněných si vyžádala exploze před koncertní halou zpěvaččina koncertu. Šlo o největší teroristický útok v Anglii od roku 2005. Zpěvačka následně uspořádala benefiční koncert One Love Manchester, na kterém vybrala peníze pro pozůstalé a zraněné.

Netřeba dodávat, že taková opatření se mnoha lidem nelíbila, a někteří o nich ani nevěděli. " A to jako fakt někdo věří, že si zrovna její koncern nevybral ten terorista úplně náhodně? To jako budou na jejích koncertech bezpečnostní opatření jak v Bílém domě kdežto ostatní, mnohem kvalitnější a navštěvovanější interpreti budou mít "standardní" kontroly jako doteď?" bouřili se lidé před koncertem na sociální síti.

"Naprosto nesmyslná opatření. Vzhledem k tomu, že ten útok se stal před vchodem, tak tomu průhledný tašky asi moc účinně nezabráněj. Nemluvě o tom, že do haly by nikdo tak jako tak správně neměl přes kontrolu pronést nic, co by tam mít neměl - tudíž je jedno, jestli si to ponese v průhledný nebo neprůhledný tašce. To by ale nesměli dělat sekuriťáky náctiletí brigádníci placení za pár korun na hodinu, kterým je úplně jedno, kdo tam co pronese," útočili další.

"A průhledné plastové oblečení musí být také?" ptá se další. "Tady někomu už asi hrabe, průhlednou peněženku prodávají kde," uvedl další. Někteří se dokonce vysmáli samotným návštěvníkům koncertu: " Tak tam bych určitě jela."

reklama