Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ekonomická situace Česka je podle většiny lidí špatná

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Ekonomickou situaci v Česku vnímá jako špatnou 57 procent lidí, zatímco jen 16 procent respondentů ji považuje za dobrou. Navzdory tomu označují skoro tři pětiny Čechů životní úroveň svých domácností za dobrou. Nálady se od jarního šetření výrazně nezměnily.

Jde o výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který se uskutečnil od poloviny května do 24. července za účasti 929 lidí.

Šestnáct procent Čechů považuje nynější ekonomickou situaci země za velmi špatnou, dalších 41 procent ji vnímá jako špatnou. Pouhé procento dotázaných označilo situaci za velmi dobrou.

59 procent respondentů považuje životní úroveň vlastní domácnosti za dobrou či velmi dobrou. Jen jedno procento oslovených konstatovalo, že je velmi špatná. Dalších 32 procent lidí volilo odpověď, že je spíše špatná.

Výsledky se oproti jarnímu či loňskému šetření v podstatě nezměnily. "Ve starších výzkumech z období před nástupem pandemie covidu-19 srovnatelné výsledky z hlediska velikosti podílu kritických hodnocení lze najít až na počátku roku 2014, kdy ovšem býval nižší podíl kladného hodnocení a poněkud vyšší byl podíl neutrální středové varianty hodnocení," uvedli statistici.

Témata:  ekonomika CZK (česká koruna)

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy