"Mnoho z vás mi hodilo rukavici a vyzvalo mě tak k akci. Rukavici přijímám jako výraz vaší vůle, abych se ucházel o nejčestnější a nejprestižnější pozici v České republice, kterou je pozice prezidenta republiky,“ řekl ve videu na svém profilu.

Blaško se dostal do Evropského parlamentu v roce 2019 za SPD spolu s bývalým ministrem zdravotnictví z dob vlády Miloše Zemana Ivanem Davidem.

Blaško byl v minulosti mimo jiné velitelem Společných sil Armády ČR. Vystudoval vojenskou vysokou školu ve Vyškově, velel 4. brigádě rychlého nasazení a pak pracoval jako poradce náčelníka generálního štábu pro zahraniční věci. Působil také jako vojenský představitel ČR u Vrchního velitelství ozbrojených sil NATO v Evropě (SHAPE). Do výslužby odešel v roce 2012 v hodnosti generálmajora. Poté se angažoval v politice, zasedal v zastupitelstvu Vysočiny za Stranu práv občanů, za kterou také neúspěšně kandidoval ve sněmovních volbách v roce 2017. V roce 2018 se se ucházel o senátorský mandát na Chrudimsku.

Letos 8. května vystoupil na demonstraci v Praze, jejíž pořadatelé vyzývali vládu, aby přestala posílat zbraně na Ukrajinu a zasadila se o mírové řešení ruské agrese vůči Ukrajině. "Přimějme vládu České republiky, aby přestala valit zbraně na Ukrajinu," prohlásil tehdy. Hospodářské noviny loni v prosinci napsaly, že Blaško se chtěl na volební konferenci hnutí SPD ucházet o pozici předsedy, neobdržel ale pozvánku.