reklama

U dvou pacientů nemocnice vyloučila koronavirus už dříve, dva pacienti přišli do nemocnice ve středu. U jednoho se ukázaly negativní výsledky už ve středu, u dalšího až dnes.

Pacienta s problémy po návratu z Itálie vyšetřila i znojemská nemocnice, podle její mluvčí Petry Veselé ho ale nakonec epidemiolog vyhodnotil jako nerizikového. Přesto nemocnice využila možnost otestování, aby prověřila funkčnost systému odběru, uvedla Veselá.

Podle vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renaty Ciupek poskytli hygienici ke středečnímu dni víc než sedmdesát konzultací. Většinou bylo podezření na nákazu novým koronavirem vyhodnoceno jako neopodstatněné, u necelé desítky doporučené rozbory koronavirus nepotvrdily.

Nový koronavirus se začal šířit koncem loňského roku v Číně, v níž od té doby zemřelo několik tisíc lidí a nakazily se desítky tisíc dalších. Koronavirus se rozšířil i do dalších zemí, jako jsou například Jižní Korea nebo Írán, v Evropě je převážná většina případů v Itálii.

reklama