reklama

Foldyna se před pár dny nechal slyšet, že by podporoval vládu, i kdyby z ní ČSSD odešla. „Ano, já bych podporoval rekonstruovanou vládu,“ uvedl pro iDnes.cz. Což souzní s jeho vyjádřením o případném odchodu ČSSD z vlády. „Nemyslím si, že by měla v tuto chvíli z vlády odcházet, ale neměla by okopávat kotníky koaličnímu partnerovi jenom proto, aby se zviditelnila, protože se stává naprosto nedůvěryhodnou politickou silou,“ vzkázal Foldyna, kterého kromě Hamáčka kritizovali i ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová.

Šéf ČSSD Jan Hamáček mu ovšem v reakci na jeho nedávné výroky a aktivity vzkázal, aby respektoval politiku a rozhodnutí sociální demokracie. „Nebo nebude členem sociální demokracie,“ dodal rázně Hamáček. Ani to ale Foldyna nenechal bez reakce. „V roce 1970 mého otce také vyloučili ze strany, že nesouhlasil s její politikou. Později se ukázalo kdo měl pravdu,“ vzkázal poslanec svému stranickému šéfovi.

Foldyna navíc velmi ostře reagoval na nařčení, že je jako italský fašistický vůdce Benito Mussolini, od Pavla Šandy, zastupitele ČSSD v Neratovicích. „Neomarxisti, poserte se!“ vzkazuje Foldyna a dodává: „Nikoli Mussolini, ale Salvini, to bych chtěl. Kšando!“ rozhořčeně na facebooku napsal Foldyna.

Zastala se jej například také bývalá členka sociální demokracie Jana Volfová, která dnes působí jako předsedkyně České suverenity, kterou založila Jana Bobošíková. „Oni si fakt neuvědomují, že Jardovy názory jsou názory většiny skutečných sociálních demokratů. No, cesta do ztracena nechť jim je lehká,“ vzkazuje vedení ČSSD Volfová, která se také angažovala v Bloku proti islámu.

reklama