Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francouzský prezident Macron v březnu navštíví Česko

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Francouzský prezident Emmanuel Macron v březnu po necelých dvou letech opět navštíví Českou republiku. Očekává se, že se setká s nejvyššími ústavními činiteli. S českým protějškem Petrem Pavlem jednal už v prosinci v Paříži.

O plánované návštěvě francouzského prezidenta, která se uskuteční v úterý 5. března, informovala Česká televize s odkazem na českého velvyslance ve Francii Michela Fleischmanna.

Macron naposledy navštívil Prahu v říjnu předloňského roku, kdy na Pražském hradě proběhl historicky první summit Evropského politického společenství a také neformální summit Evropské rady. V České republice byl už v říjnu 2018 u příležitosti oslav stého výročí vzniku státu.

S českým protějškem Petrem Pavlem se setkal loni v prosinci v Elysejském paláci v Paříži. Mezi témata jednání hlav státu patřila podpora Ukrajiny či jaderná energetika. Politici konstatovali, že vztahy obou zemí jsou v současnosti na vysoké úrovni.

Témata:  Emmanuel Macron

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy