Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francouzský prezident Macron v březnu navštíví Česko

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Francouzský prezident Emmanuel Macron v březnu po necelých dvou letech opět navštíví Českou republiku. Očekává se, že se setká s nejvyššími ústavními činiteli. S českým protějškem Petrem Pavlem jednal už v prosinci v Paříži.

O plánované návštěvě francouzského prezidenta, která se uskuteční v úterý 5. března, informovala Česká televize s odkazem na českého velvyslance ve Francii Michela Fleischmanna.

Macron naposledy navštívil Prahu v říjnu předloňského roku, kdy na Pražském hradě proběhl historicky první summit Evropského politického společenství a také neformální summit Evropské rady. V České republice byl už v říjnu 2018 u příležitosti oslav stého výročí vzniku státu.

S českým protějškem Petrem Pavlem se setkal loni v prosinci v Elysejském paláci v Paříži. Mezi témata jednání hlav státu patřila podpora Ukrajiny či jaderná energetika. Politici konstatovali, že vztahy obou zemí jsou v současnosti na vysoké úrovni.

Témata:  Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

1. února 2026 10:07

Pohlreich překvapil: Přiznal, že Babicovi škodil zbytečně. Takové zacházení si podle něj nezasloužil

Dlouholetá nevraživost mezi dvěma nejvýraznějšími tvářemi české televizní gastronomie, Zdeňkem Pohlreichem a Jiřím Babicou, nabrala nečekaný směr. Pohlreich, který se v minulosti ve svých pořadech Babicovi často vysmíval a veřejně ho shazoval, nyní přiznává, že jeho tehdejší chování bylo nevhodné. V rámci placené verze podcastu Lepší už to nebude se otevřeně omluvil a své dřívější postoje označil za projev vlastní nabubřelosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy