reklama

Koalice se podle Hamáčka zabývá budoucností sportovní agentury včetně personálních otázek. "Věřím, že se dohodneme na nějakém systémovém řešení. Z mého pohledu to vyžaduje docela radikální změnu. Týká se to celého vedení sportovní agentury," uvedl vicepremiér. Bez dalších podrobností poznamenal, že není nezbytné odvolání Milana Hniličky, který agenturu vede, pokud se věc vyřeší jinak.

V lednu Hnilička odvolal oba místopředsedovy Ivo Lukše a Michala Janebu. Pozice obsadily Markéta Kabourková a Soňa Bergmannová. Nyní server Seznam Zprávy informoval o tom, že agentura si na vyřizování části žádosti o dotace do sportu najala firmu skoro za šest milionů korun. Agentura krok hájí tím, že někteří zaměstnanci na dotace jsou nadále na ministerstvu školství a do agentury přejdou až s letošním červnem.

Postup agentury vadí předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi, jde podle něho o vyhazování peněz. Filip pochybuje o tom, že Hnilička by měl v čele agentury zůstat. Podle předsedy Pirátu Ivana Bartoše by měl být vznik úřadu nastaven tak, aby svou agendu prováděl sám.

Hnilička čelil koncem ledna tlaku na rezignaci kvůli nedávné účasti na oslavě v hotelu v Teplicích, při které se porušovala protiepidemická opatření. Nakonec se vzdal jen poslaneckého mandátu. S podporou premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstal v čele agentury, která od letoška místo ministerstva školství rozděluje veškeré dotace na sport.

reklama