Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jurečka: Statisíce lidí přijdou o práci, milion míst se výrazně změní

Marian Jurečka
Marian Jurečka
Foto: Petr Čepela / INCORP images

V následujících sedmi až osmi letech v Česku přijde o práci 300 000 lidí a další milion pracovních míst se výrazně změní kvůli digitalizaci.

Kvůli tomu je nezbytné věnovat masivní investice do rekvalifikací a vzdělávání, zejména pak do digitálních dovedností, sdělil při návštěvě Karlovarského kraje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Do konce příštího roku chce ministerstvo přeškolit až 130 000 lidí. Zájem o rekvalifikace a kurzy roste i v Karlovarském kraji; o ně se letos hlásí asi dvojnásobek lidí než loni, dodal ředitel Úřadu práce v Karlových Varech Pavel Kučera.

Ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s Úřadem práce ČR proto hodlají investovat do lidského kapitálu a podpořit rekvalifikace a digitální vzdělávání. Na tyto účely bylo alokováno pět miliard korun.

V oblasti digitálního vzdělávání si ministerstvo klade za cíl v následujícím roce a půl přeškolit až 130 000 lidí, aby zlepšili své digitální kompetence. Školení budou poskytovat firmy, nevládní organizace a úřady práce, přičemž hlavní odpovědnost leží na úřadech práce.

Do digitálních vzdělávacích kurzů už v Česku vstoupilo 18 539 lidí, z nichž 13 379 je úspěšně dokončilo, přičemž většina z nich jsou ženy.
 
 
 
 
 
 

Témata:  zaměstnání Marian Jurečka

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy