Babiš již dříve odmítl, že by vláda karanténu pro hlavní město chystala. Dnes šířící se fámy znovu odmítl.

"Není to na stole. Jasně jsem řekl, že pokud bychom dospěli k názoru větší karantény, vyhlásíme ji pro celou Českou republiku," řekl. Dodal, že zprávy o vyhlášení takového opatření jen pro Prahu jsou nesmyslné.

Premiér opět apeloval na lidi, aby nevykupovali obchody. "Není důvod se obávat, že by nebyly potraviny. Prosím vás o to dost, není potřeba nakupovat zásoby," zdůraznil. Obchodní řetězce mají podle něj dost zásob.

Zároveň zdůraznil, že přijatá vládní opatření se netýkají dovozu potravin, a dovoz proto nebude nikdy ohrožen, a to ani při případném vyhlášení karantény na celý stát. Dnes odpoledne chce navštívit sklady řetězců. Ty jsou podle něj "narvané potravinami".

Poukázal na to, že nákupní horečka vyčerpává personál obchodů. Některé řetězce proto chtěly v neděli uzavřít své obchody, od svého úmyslu odstoupily, řekl premiér.

O uzavření či omezení doby provozu obchodních center vláda podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) dnes nehovořila. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ale v rozhovoru pro Radio Z uvedl, že se dá očekávat v horizontu zhruba deseti dnů, že by ve velkých supermarketech měla být k dispozici jen potravinová centra s přístupem z ulice, bez možnosti vstupu do velkých vnitřních prostor nákupních center.