Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Klaus mladší řádil kvůli generálu Pavlovi. Padala ostrá slova

Generál Petr Pavel
Generál Petr Pavel
Foto: Army.cz

Bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel se nechal slyšet, že by za určitých okolností uvažoval o kandidatuře na prezidenta. Jedno je už teď jasné - hlas Václava Klause mladšího rozhodně nezíská. Poslanec to uvedl na sociálních sítích.

Petr Pavel patří k těm osobnostem, o kterých se dlouhodobě mluví jako o možném kandidátovi na prezidenta. On sám před minulou volbou kandidaturu na hlavu státu vyloučil kvůli svým pracovním závazkům. Jak se ale zdá, teď se rozmyslel a reálně uvažuje o tom, že do volby prezidenta zasáhne.

„Pokud by u ostatních kandidátů na prezidenta reálně hrozilo, že by s jejich pomocí Česko mělo směřovat blíže k Rusku a Číně nebo by hrozila jeho proměna do podoby současného Maďarska, začal bych přemýšlet nad tím, co bych mohl a měl udělat,“ uvedl v rozhovoru pro Deník N bývalý předseda vojenského výboru NATO.

Kromě toho ale přidal například také historku, která podle něj dokládá, jak je na tom prezident Miloš Zeman a jak se k němu chová jeho okolí. Lidé, kteří se pohybují kolem Zemana, podle něj doslova i v přeneseném slova smyslu prezidenta vodí. Martin Nejedlý je podle něj ruská spojka, která si jezdí každou chvíli pro instrukce, a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček překračuje svou roli.

„Jednou jsem byl s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat a různě – dost nedůstojně – ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě. Ať si tohle dělají v soukromí,“ uvedl generál, podle kterého je takové chování nepřijatelné. „Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat mu Miloši,“ zlobí se generál.

Za jeho slova jej zkritizoval nejen sám Jiří Ovčáček, ale také například poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus mladší. Toho slova Petra Pavla pořádně znechutila „Dlouho "liberálními" kruhy pěstovaný kandidát na prezidenta (nevyšel kníže ani vědec - zkusí teď vojáka) - již nevydržel s nervy a kandidaturu oznámil,“ shrnul slova generála na sociálních sítích.

Podle něj to ale poněkud přehnal. „Míru vkusu oznámení kandidatury (atakovat zdravotní stav a stáří prezidenta) nechám na zhodnocení Vám. Já tohoto bývalého komunistu, který přísahal Moskvě a pak zase Washingtonu volit rozhodně nebudu,“ vzkázal důrazně Václav Klaus mladší.

Témata:  Václav Klaus ml. Petr Pavel Miloš Zeman

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

Norsko uzavře hranice ruským turistům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy