Lidé mohou zatím přispívat pouze přes webové stránky platformy Donio. Česká televize od mluvčích neziskových organizací zjistila, že Člověk v tísni, Český červený kříž, Charita ČR ani ADRA zatím sbírky neplánují.

Milion korun se rozhodl poslat na pomoc obcím, které zasáhl požár, podnikatel, který sem kdysi chodil na vandry. Na twitteru napsal, že před lety koupil v lokalitě nějaké pozemky a bezplatně je věnoval národnímu parku.

Pomoc nabídli také různé útulky a chovatelé zvířat. Vpodvečer se musela evakuovat obec Vysoká Lípa. Vedle 96 obyvatel se odváželi také hospodářská zvířata.

České Švýcarsko od neděle sužuje rozsáhlý požár lesa. Rozsah škod zatím nelze odhadnout. Zasaženo bylo i několik domů v obci Mezná, jejich majitelům bude nutné pomoci.

Pomoc lidem, které postihl požár v Českém Švýcarsku, nabízí i Úřad práce ČR. Lidé, kterým oheň vážně poškodil majetek, mohou získat dávku mimořádné okamžité pomoci. V případě nouze mohou obdržet až 69.300 korun. Obracet se na úřady práce mohou také starostové, při odstraňování škod je možné zajistit pomoc díky veřejně prospěšným pracím. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí ÚP Kateřina Beránková.