Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Michálka odvolali z širšího vedení Pirátů, on sám skončí v čele poslaneckého klubu

Michálek, Jakub (Pirátská strana)
Michálek, Jakub (Pirátská strana)
Foto: Facebook

Předseda poslaneckého klubu vládní Pirátské strany Jakub Michálek hodlá v úterý rezignovat na svou funkci poté, co straničtí kolegové rozhodli o jeho odvolání z širšího vedení strany, tzv. Republikového výboru. Michálek předtím navrhl změnu vnitřní organizace, která by zajistila více kompetencí předsednictvu.

On-line hlasování skončilo v pondělí úderem 20. hodiny. Hlas odevzdalo 685 členů Pirátské strany. Pro odvolání bylo 353, proti 323 z nich. Dalších 120 členů žádalo projednání věci na řádném jednání Celostátního fóra.

Michálek na instagramu v pondělí večer uvedl, že rozhodnutí respektuje a v úterý podá také rezignaci na funkci předsedy poslaneckého klubu. "Budu teď mít zase konečně volné večery a uvidím svou drahou polovičku dřív než o půlnoci," konstatoval.

"Kdykoliv člověk někde končí, něco nového a hezkého se zase otvírá. Každopádně hodlám dodělat ty protikorupční zákony a moderní řízení projektů státu. Což je jedna z odpovědí na dotaz paní ze sídliště, proč tento stát nefunguje. Reformy vnitřku Pirátské strany, aby fungovala, řešila, co potřebují lidi, ne sebe sama, a bylo příjemné v ní něco tvořit, čekají na někoho jiného," dodal.

Čtyřiatřicetiletý Michálek byl v minulosti opakovaně místopředsedou Pirátské strany. Od října 2017 je poslancem, předtím působil jako pražský zastupitel. Předsedou poslaneckého klubu Pirátů je nepřetržitě od jeho vzniku před šesti lety.

Témata:  Jakub Michálek (Pirátská strana) Česká pirátská strana

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 13:37

KLDR tvrdí, že ji nezajímají výroky Donalda Trumpa

Severní Korea v úterý uvedla, že ji nezajímají výroky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa o jeho vztazích s tamním režimem. Jedná se o první reakci Pchjongjangu na Trumpovy časté zmínky o jeho přátelství s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, uvedl server NK News.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy