reklama

On-line hlasování skončilo v pondělí úderem 20. hodiny. Hlas odevzdalo 685 členů Pirátské strany. Pro odvolání bylo 353, proti 323 z nich. Dalších 120 členů žádalo projednání věci na řádném jednání Celostátního fóra.

Michálek na instagramu v pondělí večer uvedl, že rozhodnutí respektuje a v úterý podá také rezignaci na funkci předsedy poslaneckého klubu. "Budu teď mít zase konečně volné večery a uvidím svou drahou polovičku dřív než o půlnoci," konstatoval.

"Kdykoliv člověk někde končí, něco nového a hezkého se zase otvírá. Každopádně hodlám dodělat ty protikorupční zákony a moderní řízení projektů státu. Což je jedna z odpovědí na dotaz paní ze sídliště, proč tento stát nefunguje. Reformy vnitřku Pirátské strany, aby fungovala, řešila, co potřebují lidi, ne sebe sama, a bylo příjemné v ní něco tvořit, čekají na někoho jiného," dodal.

Čtyřiatřicetiletý Michálek byl v minulosti opakovaně místopředsedou Pirátské strany. Od října 2017 je poslancem, předtím působil jako pražský zastupitel. Předsedou poslaneckého klubu Pirátů je nepřetržitě od jeho vzniku před šesti lety.