reklama

Ministerstvo se dnes sešlo se členy Sekce mladých lékařů České lékařské komory a zástupci zdravotnických odborů, přičemž nabídlo zvýšení platů od ledna. Protistrana ale návrh odmítla, protože úřad ministr Vlastimila Válka (TOP 09) podle nich neuvedl konkrétní částku pro příští rok, informovala ČT24.

Resort také během jednání uvedl, že chce do přespříštího roku připravit speciální zákon o odměňování ve zdravotnictví. Rozhovory budou pokračovat příští týden.

Podle předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníkové nebyly ministerstvem vyčísleny objemy finančních prostředků na platy. "Navrhli jsme sjednotit odměňování ve všech českých nemocnicích bez ohledu na to, jakou mají formu," řekla s tím, že by odbory preferovaly zavedení jednotných platových tabulek na přechodnou dobu.

Vrchní ředitel sekce legislativy a práva na ministerstvu Radek Policar sdělil, že úřad chystá kromě zákona o odměňování i národní plán pro lidské zdroje ve zdravotnictví. Shoda podle něj panovala alespoň na ostatních bodech, například na vzdělávání a pracovních podmínkách.