Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na D5 havarovalo nákladní auto, provoz na dálnici stál

Dálnice, ilustrační foto
Dálnice, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Na 5. km dálnice D5 ve směru na Prahu dnes před polednem havarovalo nákladní auto, provoz na dálnici byl zhruba dvě hodiny zastavený. Kolona vozidel měla až kolem deseti kilometrů. Dva lidé se zranili, z toho jeden vážně, uvedli mluvčí středočeský hasičů Jan Sýkora a mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Dva nákladní vozy, jedno osobní auto a dodávka havarovaly před 12:00. "Vozidla bránila průjezdu ve všech jízdních pruzích," uvedl Sýkora. Jeden muž utrpěl těžká mnohočetná poranění. "Lékařka ho musela zaintubovat a napojit na umělou plicní ventilaci," popsala Nováková.

Poté jej vrtulník přepravil do pražské nemocnice Motol. Druhý zraněný měl pohmožděniny a oděrky, záchranáři jej převezli též do motolské nemocnice.

Nabourané vozy bylo třeba vyprostit a odtáhnout. Provoz pravým jízdním pruhem byl puštěn po 14:00. Uzavřený úsek mohli řidiči objet přes Rudnou, ale i tam se vytvořily kolony.

Témata:  dálnice D5 dálnice

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy