Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Jihlavsku se převrátil autobus, několik dětí zraněno. Policie hledá svědka nehody

Nehoda autobusu na Jihlavsku (4.12.2020)
Nehoda autobusu na Jihlavsku (4.12.2020)
Foto: Policie ČR

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval dnes odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů museli zdravotníci ošetřit asi 25 lidí. Mluvčí policie Dana Čírtková ČTK řekla, že zranění snad nebudou nejvážnější. Policie nyní hledá řidiče, který mohl být svědkem nehody.

"Potřebovali bychom, aby se nám ozval řidič osobního vozidla, který po té silnici projížděl v opačném směru, čili jel od Příseky na Puklice. S tím autobusem se pravděpodobně míjel. Potřebovali bychom, pokud by měl záběry z palubní kamery, kdyby se nám ozval na lince 158 a poskytl nám buď svědectví nebo ty záběry," řekla Čírtková.

Mluvčí zdravotní záchranné služby Petr Janáček zatím potvrdil tři těžká zranění a 23 lehce a středně těžce zraněných, není to podle něho ale konečný údaj. Věk nejvážněji zraněných ani policejní mluvčí, ani mluvčí policie nekomentovali.

VYSOČINA: Na místě nehody je větší počet zraněných dětí, které jsou v péči záchranářů. Policisté na místě zajišťují bezpečný příjezd a odjezd vozidel IZS a dokumentují nehodu.#policievys pic.twitter.com/2ilyyyTdlO

— Policie ČR (@PolicieCZ) December 4, 2020

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Autobus jel ve směru od Puklice na Příseku.

Témata:  nehody autobusů dopravní nehody Vysočina život děti

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy