Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Kanárské ostrovy dorazilo za den přes 400 migrantů, Španělsko jedná s Alžírem

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na Kanárské ostrovy doplulo za 24 hodin více než 400 migrantů. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na záchranné složky. Celkem letos na tyto ostrovy u západního pobřeží Afriky dorazilo na 17.000 utečenců, což je o 44 procent více než loni. O tom, jak bojovat s pašeráckými gangy, dnes jednal španělský ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska se svým alžírským protějškem Kámilem Bildžúdem.

Na Kanárské souostroví za poslední den připlulo sedm lodí s migranty. Většinu pasažérů tvořili lidé ze subsaharské Afriky, bylo mezi nimi ale také nejméně osm občanů Bangladéše.

V roce 2019 španělská policie řešila případ, kdy podezřívala členy pohraniční stráže v Maroku a Alžírsku, že pomáhali pašerákům dostat přes Středozemní moře do Evropy právě migranty z asijských zemí. Pašeráci z Bangladéše pracovali tak, že získávali podvodně víza do Alžírska a odtamtud převáželi migranty na jih Evropy.

Podle Grande-Marlasky je Alžírsko "priorita a klíčový faktor" ve snahách snížit tlak migrantů mířících do Španělska. Bildžúd se má v pátek sejít i se španělským policejním prezidentem, aby s ním probral, jak zakročit proti pašeráckým gangům, které na severu Afriky operují.

Témata:  Kanárské ostrovy uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.