Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na pražském letišti měl být na žádost Ukrajiny zadržen Rus spjatý s Krymem

Letiště Václava Havla Praha
Letiště Václava Havla Praha
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Na pražském letišti byl dnes zadržen ruský občan Alexandr Frančetti, známý zapojením do takzvaného Krymského jara, tedy do událostí spojených s anexí ukrajinského Krymu Ruskem. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na představitele krymských úřadů Alexandra Molochova. Mluvčí české policie Ondřej Moravčík potvrdil zadržení ruského občana.

"Na základě mezinárodního zatykače vydaného Ukrajinou byl na letišti zatčen státní příslušník Ruské federace,“ sdělil ČTK mluvčí českého policejního prezidia Moravčík. Bližší informace k zatčenému ale česká policie nechtěla zveřejnit.

Jako Krymské jaro jsou v Rusko označovány události, které se staly v únoru a březnu 2014 na území Krymského poloostrova a města Sevastopolu po vojenském ovládnutí této části Ukrajiny Ruskem. Jde o referendum o připojení Krymu k Rusku a následnou anexi, kterou neuznává Kyjev ani převážná většina mezinárodního společenství.

Molochov agentuře RIA Novosti řekl, že ukrajinské úřady v minulosti už vznesly proti Frančettimu řadu obvinění.

Témata:  Letiště Václava Havla Praha Praha Rusko

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 20:08

Klempíř jako ministr mění názor. Řekl, do kdy se zruší poplatky za ČT a ČRo

Z rappera zvyklého na ovace fanoušků se stal politik, který se může setkat i s kritikou. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) by se jí od části lidí mohl dočkat za obrat ohledně poplatků za veřejnoprávní média. V nejnovějším rozhovoru už totiž připustil jejich zrušení. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel versus poslanci. Stanovisko k Turkovi neměním, vzkázal prezident

Sněmovna pouhý den poté, co vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby jmenoval navržené členy vlády, konkrétně poslance Filipa Turka, který je kandidátem Motoristů na post ministra životního prostředí. Pražský hrad vzápětí reagoval. Pavel se stanoviskem dolní parlamentní komory řídit nehodlá.