Informaci o jménech všech kandidátů mají podle ní již k dispozici i členové svazu. Kandidáty do představenstva Svazu průmyslu bylo možné nominovat do konce ledna. Oficiální představení kandidátů se uskuteční v březnu. Volební valná hromada, na které si členové svazu zvolí členy představenstva včetně nového prezidenta, se uskuteční 16. května.

Topolánek kandiduje za společnost EGEM spadající do skupiny EP Industries. Rafaj je generálním ředitelem poskytovatele nájemního bydlení Heimstaden. Wojnar byl členem představenstva mladoboleslavské Škody Auto. Palát je v čele České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků.

Svaz průmyslu a dopravy ČR, který je nestátní dobrovolnou nepolitickou organizací, reprezentuje 11.000 firem s více než 1,3 milionu zaměstnanců. Hájí a prosazuje jejich zájmy v evropských a mezinárodních organizacích. Snaží se také ovlivňovat hospodářskou a sociální politiku české vlády s cílem vytvářet podmínky vhodné pro rozvoj podnikání v ČR. Volby do řídicích orgánů se konají každé čtyři roky. Poslední volby byly na jaře 2019.

reklama