Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na prezidenta Svazu průmyslu kandiduje Topolánek, Rafaj, Palát a Wojnar

Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Kandidáty na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR jsou bývalý premiér Mirek Topolánek, současný viceprezident svazu Jan Rafaj, člen jeho představenstva Miroslav Palát a bývalý prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar. Informace serveru e15.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí svazu Tereza Šebestová. Nový prezident nahradí Jaroslava Hanáka, který byl ve funkci 12 let.

Informaci o jménech všech kandidátů mají podle ní již k dispozici i členové svazu. Kandidáty do představenstva Svazu průmyslu bylo možné nominovat do konce ledna. Oficiální představení kandidátů se uskuteční v březnu. Volební valná hromada, na které si členové svazu zvolí členy představenstva včetně nového prezidenta, se uskuteční 16. května.

Topolánek kandiduje za společnost EGEM spadající do skupiny EP Industries. Rafaj je generálním ředitelem poskytovatele nájemního bydlení Heimstaden. Wojnar byl členem představenstva mladoboleslavské Škody Auto. Palát je v čele České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků.

Svaz průmyslu a dopravy ČR, který je nestátní dobrovolnou nepolitickou organizací, reprezentuje 11.000 firem s více než 1,3 milionu zaměstnanců. Hájí a prosazuje jejich zájmy v evropských a mezinárodních organizacích. Snaží se také ovlivňovat hospodářskou a sociální politiku české vlády s cílem vytvářet podmínky vhodné pro rozvoj podnikání v ČR. Volby do řídicích orgánů se konají každé čtyři roky. Poslední volby byly na jaře 2019.

Témata:  svaz průmyslu a dopravy Mirek Topolánek

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy