reklama

V pondělí a pátek je přítomný pediatr pro očkování dětí, v tyto dny se očkuje až 250 dětí. Podle Plaché jsou termíny pro děti plné na několik dní. U dospělých zbývá denně kolem 100 neobsazených termínů. Zájem o očkování mají i samoplátci, tedy lidé, kteří nemají v ČR zdravotní pojištění, například cizinci.

Zdravotníci podali lidem v kraji už přes milion vakcín proti nemoci covid-19, nejvíce právě Fakultní nemocnice Brno na výstavišti. "Očkujeme denně asi 4000 lidí, z toho 700 má první vakcínu. Kdokoliv se dnes zaregistruje, má zítra termín. Všechny termíny pro nově očkované ani za den neobsadíme, zbývá jich denně kolem 100," uvedla Plachá.

Podle ní chodí na očkování lidé různého věku. "Nyní jsou to ale spíše mladí lidé. Velký zájem je o očkování dětí nad 12 let. Přítomný musí být pediatr, který je zde v pondělí a pátek. Kvůli velkému zájmu jsme tento týden přidali i čtvrtek. Denně očkujeme kolem 200 až 250 dětí," uvedla Plachá. Zájem mají i samoplátci, kterých je denně asi stovka. Platí přes 800 korun za vakcínu.

Obsazené termíny očkování má příští týden znojemská nemocnice, která očkuje ve sportovní hale. "Nemáme ale frontu zájemců, všichni jsou uspokojeni a mají termín včetně dětí, které očkujeme ve čtvrtek. Pokud někdo váhá s očkováním, měl by využít možnosti. Halu, kde očkovací centrum je, máme půjčenou do 25. srpna," uvedla mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá. Dodala, že centrum podalo lidem už asi 65.000 dávek vakcíny.

reklama