Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Olga Richterová zůstává 1. místopředsedkyní Pirátů, Bartoš její práci ocenil

Olga Richterová
Olga Richterová
Foto: Olga Richterová Archív

První místopředsedkyní Pirátů bude i další dva roky poslankyně Olga Richterová. Na dnešním celostátním fóru v Ostravě zvítězila ve druhém kole volby. Druhým místopředsedou strany se stal místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. V předsednictvu zůstane i poslanec Radek Holomčík. O poslední místopředsednické místo se utkají europoslankyně Markéta Gregorová a ostravský zastupitel a vedoucí administrativního odboru strany Martin Kučera.

Richterovou podpořilo 288 z 564 hlasujících. Za ní skončil se 160 hlasy místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, který před druhým kolem volby vyzval Piráty, aby hlasovali právě pro Richterovou.

„První místopředsedkyní Pirátů se opět stává @olgarichterova! „Děkuji za důvěru a speciální díky @VPikal, myslím, že není u jiných politických stran obvyklé, aby někdo přímo dal přednost 'konkurenci'," říká Olga.? @CT24zive pic.twitter.com/QPk0YNLES7

— Piráti (@PiratskaStrana) January 11, 2020

Zvolená první místopředsedkyně za to po zveřejnění výsledků poděkovala. "Není tolik politických stran, kde by přímo někdo řekl 'nevolte mě'. To je něco výjimečného," řekla.

Ve volbě druhého místopředsedy Pikal jasně zvítězil, bylo pro něj 285 z 525 hlasujících. Po zvolení řekl, že očekává aktivitu členů Pirátů při řešení toho, co považují za zásadní vnitrostranické problémy. Třetím místopředsedou zvolili Piráti Holomčíka, který získal 282 z 527 hlasů a po zvolení slíbil, že se zasadí o lepší práci odborné sekce strany. Pozici čtvrtého místopředsedy obsadil Kučera, který těsně porazil europoslankyni Markétu Gregorovou. Ve volbě získal 225 ze 454 hlasů, soupeřku porazil o jeden hlas.

Richterová by se jako první místopředsedkyně i nadále chtěla zasadit o propojování strany. "Stejně tak jsem jedním z nositelů takového rozvojového programu Pirátů, hodně se snažíme vzdělávat naše lidi, jak v těch odborných tématech, tak ve věcech lídrovství," jmenovala své cíle. Domnívá se, že je nutné řešit sociální problémy i skutečnost, že struktura české ekonomiky není do budoucna udržitelná. "Strukturální proměna ekonomiky je ve skutečnosti jedním z největších témat pro ten příští rok, na tom budeme pracovat," řekla Richterová.

Znovuzvolený předseda Pirátů Ivan Bartoš po zveřejnění výsledků volby řekl, že Richterová v uplynulých letech odvedla na místopředsednické pozici hodně práce a vyjádřil přesvědčení, že se mu s ní bude dobře spolupracovat i nadále. Podle staronového předsedy strany je příkladem pro ostatní Piráty a právem dostala znovu důvěru členské základny, ocenil rovněž její práci ve Sněmovně. "Pro mě je nejdůležitější v politice, ale i v životě to anglické lead by example (vést příkladem). Jsem rád, že Olga je první místopředsedkyně, protože si myslím, že svojí prací, chováním, vystupováním, ale i lidským přístupem ten příklad ostatním dává," doplnil Bartoš.

Pikal se bude ucházet o zvolení na další místopředsednický post. Vedle něj jsou kandidáty nynější místopředseda strany Radek Holomčík, europoslankyně Markéta Gregorová a ostravský zastupitel a vedoucí administrativního odboru strany Martin Kučera.

 

Témata:  Česká pirátská strana Ostrava Ivan Bartoš Olga Richterová Vojtěch Pikal

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 11:28

Rok od smrti Vlastimila Harapese (†77). Kam ho pozůstalí uložili?

V Česku panuje pochmurná atmosféra i v těchto květnových dnech, protože před týdnem odešel legendární Jiří Bartoška. Podobná nálada v zemi byla i loni. Dnes je to totiž přesně rok, co zemřel Vlastimil Harapes. Bylo mu 77 let. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační foto

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.