Pavel na twitteru napsal, že se těší na brzké setkání ve Varšavě, kam chce po březnové inauguraci zamířit na jednu ze svých prvních cest do zahraničí.

"Diskutovali jsem o vzájemné spolupráci včetně dopravní infrastruktury a také o spolupráci v rámci Visegrádské skupiny (V4)," napsal na twitteru Lipavský. "Vztahy s polskými přáteli mají velkou váhu, o to víc v dnešních těžkých časech, kdy společně musíme pomoci i s řešením problémů za našimi hranicemi. Těším se na spolupráci a brzké setkání ve Varšavě," uvedl Pavel. Duda zase na twitteru zveřejnil video, na kterém si s Pavlem potřásá rukou.

Po výroku neúspěšného prezidentského kandidáta Andreje Babiše z volební kampaně, ve kterém zpochybnil případnou pomoc Polsku a pobaltským zemím při jejich případném vojenském napadení, Pavel slíbil, že do Polska pojede na druhou zahraniční cestu. Pavel by rád krátce po inauguraci navštívil i Ukrajinu a Německo.

Pavel, Lipavský a Duda se dnes setkali na společné snídani. Pavel, který chce konferenci v Mnichově využít k navázání vztahů a kontaktů pro svůj nadcházející prezidentský mandát, se v bavorské metropoli sešel také ke společné debatě s Lipavským. Pavel po zvolení opakovaně řekl, že chce, aby Hrad a vláda své zahraničněpolitické kroky koordinovaly.

Po jednání s Dudou se Pavel dopoledne sešel s bavorským premiérem Markusem Söderem. Tato schůzka se uskutečnila na Söderovu žádost. "Další rozvoj bavorsko-českého pohraničí je pro nás obzvláště důležitý," napsal bavorský premiér na twitteru. Tweet doplnil fotografií, na které si s Pavlem podává ruku.

reklama