Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policejní zásah na škole v Černošicích. Scénář byl opět podobný

Policisté a záchranáři zasahovali u incidentu ve škole v Černošicích. (23.1.2024)
Policisté a záchranáři zasahovali u incidentu ve škole v Černošicích. (23.1.2024)
Foto: X / TRANS HOSPITAL PLUS

Policisté už poněkolikáté během probíhajícího týdne zasahovali ve škole. Tentokrát vyjížděli na ZŠ ve středočeských Černošicích, kde jeden ze školáků vytáhl během vyučování maketu střelné zbraně. Policie se případem nadále zabývá. 

O incidentu jako první informovala záchranná služba TRANS HOSPITAL PLUS na sociální síti X. "Zasahujeme ve spolupráci s policií na základní škole v Černošicích, kde žák šesté třídy vytáhl během vyučování maketu zbraně a mířil na vyučující i spolužáky," uvedli záchranáři.

Policie potvrdila zásah ve středočeském městě. "Žák během vyučování vytáhl zbraň, někdo ze školy proto okamžitě volal na linku 158. Policisté po příjezdu zjistili, že šlo o maketu," popsala policejní mluvčí Michaela Richterová na webunovinky.cz.

Podle serveru šlo o kapslíkovku, která při zmáčknutí spouště vydává zvuk připomínající střelbu. Mluvčí dodala, že hoch nikomu nevyhrožoval. Strážci zákona na místě vyzpovídali chlapce, jeho spolužáky i zaměstnance školy. Situace byla klidná. Záchranáři převezli jednu nezletilou osobu do motolské nemocnice. 

V Česku jde tento týden již o několikátý takový incident. Nejvážnější byl pondělní případ ze ZŠ v Rudolfově u Českých Budějovic, kde třináctiletý žák dvakrát zmáčkl spoušť funkční střelné zbraně, nicméně výstřel nevyšel. Školáka zpacifikovala ještě před příjezdem policistů učitelka. Soud rozhodl o jeho umístění do diagnostického ústavu. 

Témata:  krimi Policie ČR Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

30. května 2025 10:45

Felix Slováček prozradil, jak zpracovává žal. Anička by to tak chtěla

Budou to příští týden dva měsíce, co Anna Slováčková odešla po dlouhém a statečném boji se zákeřnou rakovinou. Vyrovnání se ztrátou blízkého je nejtěžší pro její rodiče. Lépe ho zvládá Felix Slováček, i když ani pro něj to není jednoduché. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Pavel Blažek

Ministr spravedlnosti Blažek podává demisi

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) oznámil, že po dohodě s premiérem Petrem Fialou podává demisi. Důvodem je kontroverzní přijetí daru v podobě bitcoinů v hodnotě 956,8 milionu korun, které ministerstvu věnoval bývalý trestanec Tomáš Jiřikovský. Blažek trvá na tom, že se ničeho nezákonného nedopustil, ale nechce nadále poškozovat pověst vlády.