reklama

"Velmi mě těší silná podpora kolegů pražské krajské organizace TOP 09, kteří mě jednomyslně zvolili lídryní kandidátky. Vnímám to jako ocenění své dosavadní práce a velkou podporu společně vyjednaného postupu. Těším se na kampaň, v níž hodlám spolu s ostatními zabojovat o vítězství, abychom mohli realizovat tolik potřebnou změnu," napsala v SMS Pekarová Adamová.

Výbor dnes rovněž vybral jako dvojku za TOP 09 v Praze poslance Feriho. Zvolení Feriho neznamená, že by byl na druhém místě celé kandidátky, ale obsadí druhou pozici určenou pro TOP 09. Feri v posledních volbách kandidoval v hlavním městě z posledního místa, ale díky přednostním hlasům se mu podařilo dostat do Sněmovny.

O společné kandidátce dnes dopoledne jednala Pekarová Adamová spolu s prvním místopředsedou TOP 09 Tomášem Czerninem se zástupci pražské ODS. Strany se domluvily, že nebudou směšovat celostátní a komunální politiku a sejdou se na další schůzce, kde budou řešit konkrétní podobu spolupráce. Pekarová Adamová i předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija popřely informaci, která se objevila v médiích, že ODS podmiňuje podporu Pekarové Adamové do čela kandidátky společným hlasováním o odvolání pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

Občanští demokraté, TOP 09 a KDU-ČSL se na společné koalici pro říjnové volby domluvili loni na podzim. Koaliční smlouvu chtějí vypracovat do konce letošního ledna a program do konce února. Společným kandidátem na premiéra bude předseda ODS Petr Fiala. Koalice plánuje společně postupovat nejen v kampani, ale i po volbách, i když strany vytvoří samostatné poslanecké kluby.

reklama