Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střevní potíže a prekolapsové stavy. Záchranáři ošetřili 30 dětí z tábora na Novojičínku

Záchranná služba, ilustrační fotografie
Záchranná služba, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal.

Lékaři ošetřili 33 lidí. "Kromě tří dospělých se jednalo vesměs o dětské účastníky letního tábora. U pacientů se jednalo o nevolnosti, bolesti břicha, zvracení, průjmy, zvýšenou teplotu a v několika případech i o prekolapsové stavy," řekl.

Posádky většině postižených poskytly léky nebo infuzní roztoky. Záchranáři se ve spolupráci s dětskými lékaři a epidemiology rozhodli pro předání převážné části postižených, u nichž šlo o nekomplikovaný stav, do domácí péče. "Transport do nemocnice byl pak nutný pouze u devíti pacientů s výraznějšími nebo více četnějšími obtížemi. Předáni byli ve zdravotnických zařízeních Nový Jičín, Frýdek-Místek a Ostrava-Vítkovice," doplnil.

Témata:  dětské tábory děti Moravskoslezský kraj život

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se příští týden ochladí. Vrátí se noční mrazy, místy hrozí sníh

Začátek příštího pracovního týdne přinese do Česka citelné ochlazení a návrat sychravého počasí. Po víkendu, který ještě místy nabízí jarní teploty, se musíme připravit na převážně zataženou oblohu, častý déšť a ve vyšších polohách dokonce i na sněhové vločky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Klempíře opravila i Česká televize: StarDance k nám patří, kvalitu pochválila i BBC

Diskuse o podobě veřejnoprávního vysílání nabraly nový směr poté, co ministr kultury Oto Klempíř zpochybnil místo taneční soutěže StarDance v programu České televize. Podle jeho názoru jde o licencovaný formát, který je typickým produktem komerčních stanic, a do televize veřejné služby by proto úplně patřit neměl. Ministr zdůraznil, že na obrazovkách ČT by viděl raději původní dramatickou tvorbu než přejaté zahraniční show.