reklama

Letiště nabízí například organizace dětských oslav, během kterých si budou moci děti prohlédnout letiště. Snoubenci zase mají možnost zařídit si na letiště netradiční svatbu v některém ze tří salonků. Celoročně se mohou návštěvníci zúčastnit exkurzí do prostorů letiště. V nabídce jsou skupinové i individuální exkurze, při většině z nich mají účastníci možnost fotografovat letadla přímo z vyhlídkové plochy či navštívit jinak nepřístupné části letiště.

Zájemci se také mohou podívat na záchrannou stanici Hasičského záchranného sboru Letiště Praha, kde uvidí, s čím se v terénu běžně hasiči potýkají. Mohou si prohlédnout techniku i speciální letištní zásahové vozy či navštívit operační středisko, které přijímá na letišti nouzové signály. Na vlastní kůži si mohou účastníci také vyzkoušet práci hasiče přímo v klecovém trenažéru určenému k výcviku. Letištní hasiči také absolventům zážitkového dne poradí, jak se správně zachovat v případě, že se stanou svědky požáru.

V areálu letiště vznikl i takzvaný Runway Park, který se nachází na bývalé letištní dráze 22. Organizátoři slibují například skákací hrad, virtuální realitu či letištní techniku a doprovodný program. Park má otevřeno od pátku do neděle, cena dětského vstupného je 120 korun, rodinné vstupné stojí 450 korun.

reklama