Na místě ošetřili i řidiče, který měl ruku pořezanou od rozbitého skla, řekli ČTK mluvčí záchranné služby Mária Svobodová a mluvčí hasičů Petr Poncar. Provoz v místě nehody by měl být veden kyvadlově.

Nehoda se stala krátce před 13:00. Některé cestující již podle hasičů odvezli domů příbuzní. Pětačtyřicetiletý řidič autobusu jel ve směru od Plzně na Karlovy Vary a asi půl kilometru před obcí Bezvěrov v silném sněžení a větru sjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil na bok, uvedla policejní mluvčí Eva Červenková. Autobusem cestovalo deset lidí včetně řidiče. Policisté u něj vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou. "V současné chvíli je provoz omezen a řízen kyvadlově. Šetření a odstranění nehody bude trvat několik hodin," dodala Červenková.

Kvůli sněžení dnes hasiči v kraji několikrát vyjížděli odstraňovat popadané stromy, zejména na Klatovsku. U Brčálníku na Šumavě najel odpoledne vlak, ve kterém jelo 13 cestujících, do spadlého stromu. Událost se obešla bez zranění, uvedl Poncar.

I mezi Bojanovem a Křižanovicemi na Chrudimsku dnes odpoledne havaroval autobus. Vezl 24 dětí, jedno bylo lehce zraněné a záchranáři ho odvezli do nemocnice. ČTK to řekla mluvčí policie Markéta Janovská.

Příčinu nehody policie neuvedla, zjišťují ji, řekla mluvčí. Podle snímků z místa nehody je na komunikaci rozbředlý sníh. Nehoda se stala u Novomlýnského rybníku.

"Autobus sjel mimo komunikaci, bokem narazil do vzrostlých stromů u silnice a následně se zase vrátil na silnici. V tu dobu v autobuse cestovalo 24 dětí, některé z nich byly ošetřeny na místě záchrannou službou, pouze jedno z dětí převezli záchranáři do nemocnice s lehkým zraněním," řekla Janovská.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Hasiči na místo připravili evakuační autobus, nakonec nebyl potřeba, protože většinu dětí si na místě vyzvedli rodiče, dodala mluvčí.