Místa se zvýšenou teplotou jsou v oblasti Smrkového kopce, Březového dolu, Malinového dolu, Holubího rohu. K likvidaci využívají hasiči zádové vaky, motyky, sekery, lopaty. Počet nasazených hasičů zůstává podle Marvana v tomto týdnu stejný. "Je to zhruba 70 dobrovolných a asi 40 profesionálních hasičů," řekl dnes ČTK.

Drony poskytuje Armáda ČR. "Máme za sebou 94 letů, skoro 36 hodin ve vzduchu a našli jsme 75 ohnisek. Nabíječky jedou naplno," uvedla armáda na twitteru.

Kriminalisté vyšetřují požár jako trestný čin obecné ohrožení. "Na základě stále probíhajícího ohledání požářiště a vyhodnocení dosud získaných informací kriminalisté ustanovili místo, kde s největší pravděpodobností ke vzniku požáru došlo. Jako nejpravděpodobnější místo kriminalistického ohniska je lokalita Malinového dolu," řekla mluvčí policie. V souvislosti s požárem nebyl nikdo obviněn. Žádné další informace policie podle Kubíčkové nemůže zveřejňovat. Mluvčí národního parku Tomáš Salov již krátce po vypuknutí požáru ČTK řekl, že vysoce pravděpodobné je, že za příčinou stojí lidský faktor, protože z nedávné doby před požárem není známa žádná přírodní událost, například úder blesku, která by mohla vést ke vzniku ohně.

V parku se nyní zjišťují škody, které nejrozsáhlejší požár v České republice napáchal. Zasažená místa prochází také geologové a správci parku. Hraniční přechod v Hřensku je od dnešních 14:00 opětovně v obou směrech otevřen, informovala o tom policie na twitteru.