Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kladně se potvrdila ptačí chřipka v malochovu

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky, letos už třiadvacáté. Veterináři odhalili onemocnění v malochovu drůbeže v kladenské části Švermov. Informovala o tom Státní veterinární správa.

V malochovu byly slepice, krůty a perličky, devět kusů uhynulo a dalších devatenáct bylo utraceno. Správa v souladu s aktualizovanou evropskou legislativou nevymezí okolo ohniska v Kladně uzavřená pásma a nevyhlásí mimořádná opatření.

Výsledek vyšetření potvrdil vysoce patogenní ptačí chřipku subtypu H5N1. Opatření nebylo nutné vyhlásit, protože chovatel neuvádí drůbež a její produkty na trh. Veterináři ale budou situaci na místě nadále monitorovat.

Témata:  ptačí chřipka pactvo

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 12:44

Eva Herzigová neutajila zásadní změnu. V Itálii se provdala

Překvapivá a zároveň skvělá zpráva přišla během uplynulého červencového víkendu z Itálie. Eva Herzigová se v 53 letech podruhé vdala. Zatímco její první manželství nemělo dlouhého trvání, tentokrát modelka jen stvrdila dlouholetý vztah s otcem svých dětí. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Houby

Houby i lesní ovoce. Ministerstvo odtajnilo, jak si Češi vedou při sběru

Každá česká domácnost, jejíž členové vyrážejí na sběr, si loni v průměru odnesla z lesa 6,2 kilogramu hub, 2,6 kilogramu borůvek a něco přes 1 kilogram malin. Houbařsky byl rok 2025 spíše podprůměrný. Vyplývá to z šetření Ministerstva zemědělství (MZe), který vyhodnotila Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity (ČZU).