Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V květnu se kvůli svátkům mění jeden z výplatních termínů důchodů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
Peníze na důchody, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Květnové státní svátky letos připadly na pondělí, takže navazují na volné dny a vznikají dva prodloužené víkendy. Jeden z nich pak ovlivní výplatní termíny důchodů. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Výplatními termíny důchodů jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci, takže prvomájový svátek práce je nijak neovlivní. Na Den vítězství, který připadá na 8. května, ale peníze nikdo neobdrží. Penze budou vyplaceny s jednodenním zpožděním, tedy 9. května.

Do konce letošního roku se budou posouvat výplatní termíny také kvůli Dni upálení mistra Jana Husa v červenci, Dni boje za svobodu a demokracii v listopadu a prosincovým vánočním svátkům.

ČSSZ vyplácí důchody bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu jeho bydliště.

Témata:  důchody

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy