Vláda doporučila seniorům nad 70 let, aby nevycházeli z domovů. Zakázala obyvatelům domovů pro seniory opouštět areál, řekl premiér Babiš.

Po pacienty s koronavirem budou připraveny pražská Nemocnice na Homolce a brněnská U svaté Anny. Chystají tam lůžka s ventilátory, uvedl premiér. Podle něj chce vláda zabránit tomu, aby se nákaza rozšířila do nemocnic, jako se to stalo v Itálii. Dosud se o nemocné starají pražská Nemocnice na Bulovce a vybrané krajské nemocnice.

Preventivní opatření kvůli šíření koronaviru přijímají firmy, úřady, soudy, někteří dopravci ruší spoje nebo přidávají vozy, aby lidé mohli sedět s rozestupy. Nemocnice odkládají neakutní operace. Střední školy očekávají odklad maturit a přijímacích zkoušek.

Vláda jednání o prodloužení doby ošetřovného pro rodiče žáků nyní zavřených škol přerušila a vrátí se k němu v úterý. Stát chce centralizovat databázi lidí, kteří jsou kvůli nákaze v povinné karanténě, aby mohli policisté snáze kontrolovat její dodržování. Policii na státních hranicích od dnešního večera posílí 941 vojáků.