reklama

Chaos kolem jednoho z tuzemských případů nákazy koronavirem pokračuje. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) v pátek na tiskové konferenci prohlásil, že lékařka ze soukromé laboratoře skončila v karanténě na infekční klinice kvůli neodbornému odběru vzorků pozitivnímu pacientovi.

Brzy ale začalo vycházet najevo, že se to celé odehrálo trochu jinak. „Omlouvám se paní doktorce z laboratoře Tilia. Bohužel jsem od kolegů dostal špatnou informaci. Spletl jsem se a mrzí mě, že jsem paní doktorku vystavil takové negativní publicitě. Už jsem s paní doktorkou hovořil a omluvil se jí,“ napsal dnes Vojtěch na twitteru. 

Omluvu už o několik hodin dříve zveřejnila i doktorka. „Dobré ráno, omlouvám se za včerejší možná poněkud přehnanou reakci na vyjádření ministra Vojtěcha ohledně mé údajné karantény, či vyšetřování mých vzorků ve spojitosti s koronavirem,“ oznámila Soňa Peková na facebooku.

„Po nekonečné sérii telefonátů a mailů, dotazujících se na můj zdravotní stav, jsou nervy trochu na pochodu,“ přiznala a vzápětí dodala: „V karanténě jsem nebyla a nejsem, mé vzorky vyšetřovány nebyly. Těším se dobrému zdraví a ocenila bych uklidnění stávající situace.“

Doktorka také uvedla, že v její laboratoři nemají odběrové místo pro mikrobiologii, tudíž žádné takové vzorky sami neodebírají. Přijímají prý pouze pečlivě a bezpečně zabalené vzorky a všechny další činnosti probíhají v souladu se správnou laboratorní praxí.

reklama