Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volby v Pardubicích vyhrává ANO, druhé je zatím SPOLU

Pardubice
Pardubice
Foto: Google Earth

Komunální volby v Pardubicích podle propočtu ČTK vyhrálo ANO. Na druhém místě bude pravděpodobně koalice SPOLU. Voličská účast dosáhne přibližně 41,90 procenta.

Vyplývá to z dosavadních výsledků sčítání komunálních voleb na www.volby.cz.

V roce 2018 v Pardubicích vyhrálo ANO s 13 mandáty. ODS získalo sedm zastupitelů, Piráti pět, Pardubáci společně čtyři. Koalice pro Pardubice a Sdružení pro Pardubice (SPP) mají po třech zastupitelích.

Komunisté a sociální demokraté získali po dvou mandátech. Koalici vytvořily ANO, ODS, ČSSD, Koalice pro Pardubice a Sdružení pro Pardubice.

Témata:  Pardubice Komunální volby

Související

Aktuálně se děje

22. března 2026 16:49

Babišovo ANO nadále vládne politice. Přišlo by však o jednoho partnera

Více než třetina lidí by momentálně podpořila vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeden z jeho nynějších koaličních partnerů by ale skončil mimo Poslaneckou sněmovnu, kam by se dostalo jen pět subjektů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy