Čtvrtá ODS má čtyři mandáty, čtyři zastupitele bude mít na pátém místě Vaše Ústí. Šesté je UFO se třemi mandáty.

V roce 2018 v Ústí zvítězilo ANO a vytvořilo koalici se třetím UFO a dále s ODS a hnutím Pro Zdraví a Sport. V roce 2021 nahradilo UFO v koalici hnutí PRO! Ústí. Po řadě neshod však z koalice po tři čtvrtě roce odešlo. Nyní je vládnoucí ústecká koalice v menšině. Primátorem je Petr Nedvědický z ANO. Volební účast v Ústí nad Labem činila před čtyřmi lety 32,63 procenta.

Hnutí ANO 2011 chce podle současného primátora a lídra kandidátky Petra Nedvědického vyjednávat o koalici se všemi uskupeními v budoucím zastupitelstvu. Ve volebním štábu druhého hnutí PRO! Ústí panuje mírné zklamání.

Zatím podle lídra kandidátky Richarda Loskota nelze říct, s kým by mohlo hnutí vyjednávat. ANO si naplánovalo na neděli poradu, vyjednávání o koalici začne podle Nedvědického v pondělí. "Oslovíme v pořadí od nejsilnějšího klubu k tomu nejslabšímu," řekl. Výsledky voleb podle něj odrážejí vztah voličů k celostátní politice.

Ve volebním štábu hnutí PRO! Ústí panuje mírné zklamání. "Druhé místo je příjemné, nicméně evidentní je, že do toho zasáhla celostátní politika. Musím říct, že jsme to nečekali vzhledem k nečinnosti zdejšího vedení za ANO, že voliči takto rozhodnou, takže je zde zklamání za nás," řekl ČTK Loskot. Naopak zlepšení výsledků SPD, které šlo v Ústí nad Labem do koalice s Trikolorou, Loskot i jeho spolustraníci očekávali. "Zdá se, že hlasy od UFO, částečně i od Sportovců (Zdraví Sport Prosperita) a částečně od komunistů přešly k ANO, a mají teď tak stabilnější hodnotu," zhodnotil Loskot.

Lídr SPD s Trikolorou Bohumil Ježek (SPD) ČTK řekl, že se předpokládaný výsledek 12 procent zřejmě naplní. "Jsme spokojení," uvedl. Doplnil, že uskupení se nebrání vyjednávání o koalici s jakýmkoli subjektem včetně ANO. "S ANO bychom to viděli reálně, máme to vyzkoušeno i na parlamentní úrovní, takže by se to dalo," dodal Ježek.

Pro Ústecké fórum občanů jsou letošní volby velkým zklamáním. Uvedli to na svých facebookových stránkách. "Pro nás je to velké zklamání. Na Ústí dopadlo bohužel v plné síle heslo parlamentních opozičních stran, ANO plus SPD, a to, že 'jde o referendum o vládě'. To se evidentně propsalo do výsledku voleb i v našem městě," napsali zástupci hnutí. Svým voličům slíbili, že ať už skončí v opozici či v koalici, budou prosazovat programové priority.

V roce 2018 v Ústí zvítězilo ANO a vytvořilo koalici se třetím UFO a dále s ODS a hnutím Pro Zdraví a Sport. V roce 2021 nahradilo UFO hnutí PRO! Ústí. Po řadě neshod však z koalice po tři čtvrtě roce odešlo a vládnoucí ústecká koalice zůstala menšinová. Volební účast v Ústí nad Labem činila před čtyřmi lety 32,63 procenta. Republiková volební účast tehdy byla 47,34 procenta. V čele krajského města se od 90. let střídali zástupci ČSSD a ODS. V roce 2018 se sociální demokraté do zastupitelstva nedostali.