Lidé se mají s informacemi o místu pohybu těchto opic obracet na odborníky, kteří jsou k dostižení na telefonních číslech 603 249 680 nebo 605 866 686.

Zoo oznámila na svých sociálních sítích, že v pondělí večer došlo k úniku celé tlupy makaků chocholatých z důvodu poškození elektrického ohradníku nezvaným návštěvníkem. Místní policie na svém Facebooku potvrdila zadržení tohoto nezvaného návštěvníka. Situace v zoo je momentálně neklidná, protože některé opice jsou stále mimo areál, uvedla Hloušková.

Uniklá zvířata ze zoologické zahrady se momentálně pohybují v blízkosti areálu na Pastýřské stěně. Mluvčí policie informovala, že existuje možnost, že tyto opice se vrátí do areálu samy. Z tohoto důvodu je zoo uzavřená, aby návštěvníci nepřekáželi případnému návratu zvířat.

Strážníci vypátrali podezřelého muže u nedaleké restaurace na Pastýřské stěně. Na člověka u objektu upozornil policista v civilu. Policie následně zadržela dvaačtyřicetiletého muže, kterého umístila do policejní cely. Test na přítomnost drog v těle u něj vyšel s pozitivním výsledkem na THC. "Děčínští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a prověřují veškeré další okolnosti případu, včetně výše škody a zjištění motivu, který vedl muže k vypuštění opic z výběhu," uvedla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.