Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za vraždu v Plzni má být zodpovědný primář domažlické nemocnice. Už čelí obvinění

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Policie v úterý zveřejnila nové informace k případu vražedného běsnění muže, který na Plzeňsku jednu ženu zabil a u druhé se o to pokusil. Údajně má jít o primáře z domažlické nemocnice. Kriminalisté podezřelého muže v úterý obvinili z vraždy, pokusu o vraždu a znásilnění. 

Policie v úterý potvrdila, že se případem zabývá od nedělního večera, kdy přijala oznámení o násilném trestném činu. "V průběhu večera pak vyšlo najevo, že došlo ke dvěma vraždám, v jednom případě se jednalo o vraždu ve stádiu pokusu, v druhém případě pak došlo k dokonání trestného činu," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Skutků se měl dopustit čtyřicetiletý muž, jehož profesi policie nespecifikovala. "V přesně nezjištěnou dobu, nejméně od pátku 18. do neděle 20. října, vstoupil do bytu v Plzni, který užívala poškozená osmadvacetiletá žena, s úmyslem ji usmrtit. Zraněním, které jí způsobil, pak přivodil její smrt. Poté v bytě v Třemošné, kde měl domluvenou schůzku se sedmatřicetiletou ženou, zde napadl i ji," sdělila mluvčí.

Podezřelý se následně pokusil o sebevraždu, při násilném vstupu do bytu v Plzni jej zadržela zásahová jednotka. Na místo následně dorazil výjezd krajských kriminalistů, který měl na starosti ohledání místa činu, zajištění důkazů či provedení výslechů. 

Dnes kriminalisté zahájili trestní stíhání muže pro podezření ze spáchání zvlášť závažných zločinů vraždy, pokusu o vraždu a znásilnění. "Státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem bude doručen podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," dodala Brožová.

Témata:  vražda krimi Policie ČR Plzeňský kraj znásilnění

Související

Aktuálně se děje

28. března 2026 21:46

27. března 2026 18:30

Svěrák terčem pro exprezidenta Klause. Známý režisér musel reagovat

Legendární Zdeněk Svěrák o víkendu oslaví kulaté 90. narozeniny a je možná překvapen, jaké reakce přicházejí na jeho účast na shromáždění na Letenské pláni. Spoustu lidí šokoval svým komentářem exprezident Václav Klaus. Do bývalé hlavy státu se pustil například režisér Jan Hřebejk. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Andrej Babiš

Ceny pohonných hmot kvůli mně klesají, chlubí se Babiš

Premiér Andrej Babiš dnes na sociálních sítích oznámil první pozitivní výsledky své nedávné kritiky namířené proti vysokým cenám pohonných hmot. Podle jeho slov hlavní provozovatelé čerpacích stanic na dálnici D1 zareagovali na jeho výzvu a začali zlevňovat. Konkrétně uvedl, že cena nafty u těchto klíčových hráčů klesla o dvě koruny na litr, tedy z původních 51,90 Kč na současných 49,90 Kč.