"Podle vyjádření statika jsou veškeré nosné konstrukce objektu nepoškozené, což je dobrým předpokladem k tomu, aby obnova objektu mohla začít co možná nejdříve. Odhadujeme, že bychom mohli domov znovu otevřít do jednoho roku," popsal Žádník.

Podle něj jsou všichni klienti, kteří byli po požáru hospitalizováni, už propuštění z nemocnice. Bydlí teď v domovech sociálních služeb v Praze a ve Středočeském kraji. "Nyní je na nich a na jejich rodinách, zda se s aktuálním poskytovatelem dohodnou, že zůstanou, nebo zda si najdou jinou pobytovou sociální službu. Ve většině případů už se tak stalo," doplnil Žádník a dodal, že vedení Domova Alzheimer počítá s tím, že po obnově domova jim nabídne znovu své služby.

Požár v centru vypukl ve středu 1. června kolem 19:00. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu, zasahovalo jich přibližně 100. Seniory z hořící budovy v Nádražní ulici evakuovali po nastavovacích žebřících. Záchranáři vyhlásili ve středu traumaplán používaný u událostí s větším počtem zraněných. Vyšetřování příčiny požáru podle středočeské policejní mluvčí Vlasty Suchánkové stále pokračuje, potvrdila dnes ČTK. Čeká se mimo jiné na vyhotovení znaleckých posudků. Policie případ vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.