Podle předběžných výsledků pitvy obě zemřely v důsledku otravy při vdechování zplodin hoření, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Při zahájení vyšetřování policie nevylučovala ani úmyslné jednání.

Policisté případ vyšetřují jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení by pachateli mohl soud uložit až osmiletý trest vězení. Způsobená materiální škoda dosáhla kolem 70 milionů korun.

Podle Suchánkové budou zpracovány posudky z oborů elektrotechnika, defektoskopie, metalografie a technická diagnostika a fyzikální chemie. Zadána byla také analýza dat a nosičů dat z místa požáru.

"Prověřování příčin požáru, v rámci kterého kriminalisté stanovili a prověřují dvě vyšetřovací verze, a to nedbalostní jednání a možnou technickou závadu, bude s ohledem na množství zadaných odborných posudků a vyjádření trvat ještě několik měsíců," uvedla Suchánková. Podle ní policisté také zjišťují komplexní odpovědnost jednotlivých lidí, a to s ohledem na následky, které požár způsobil.

Člen správní rady Domova Alzheimer Roztoky u Prahy Radek Žádník minulý týden ČTK sdělil, že žádný klient už není v nemocnici. Obyvatelé roztockého zařízení jsou teď v domovech sociálních služeb v Praze a ve Středočeském kraji. "Odhadujeme, že bychom mohli domov znovu otevřít do jednoho roku," informoval Žádník. V budově nyní pokračuje vyklízení, práce na obnově mají začít co nejdříve. Podle statika nejsou porušené nosné konstrukce objektu.