Schillerová uvedla, že dostává během jednání Sněmovny od lidí elektronickou cestou desítky zpráv. "Jsou to vzkazy typu: Jak to můžete vydržet. Prostě není tam jediný vzkaz na podporu této žaloby. Jsou tam vzkazy na podporu prezidenta a vzkazy typu, jak se tady utrácí peníze daňových poplatníků, jak se tady mlátí prázdná sláma," uvedla. Následně ministryně citovala vzkaz o "opoziční a senátorské špíně".

Lidovecký poslanec Jan Čižinský řekl, že mu přijde nepřijatelné útočit proti Senátu a proti svobodné diskusi v Parlamentu. "To končí vždycky diktaturou," řekl. "Zanechme těchto útoků na základní pilíře našeho fungování jako demokratického státu, a tím je Parlament jako celek, to znamená jak Poslanecká Sněmovna, tak Senát," vzkázal předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

"Opravdu nemůžete říkat o naší horní komoře Parlamentu, že to je špína, senátorská špína. To je opravdu nehorázné použití výrazů na půdě Poslanecké sněmovny," obracel se na Schillerovou předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Vyzýval k tomu, aby členové vlády používali důstojný slovník.

Poslankyně ODS Miroslava Němcová označila vystoupení ministryně za opakující se útok na fungování parlamentní demokracie, který zahájil předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš slovy, že Sněmovna je zbytečná žvanírna.

Debatu o ústavní žalobě na prezidenta přerušila polední přestávka v jednání Sněmovny. Poslanci se sejdou opět ve 14:30, kdy jsou na programu pravidelné interpelace na členy vlády. Po nich budou pokračovat v projednávání žaloby.