reklama

Do nemocnice byla převezena v kritickém stavu, řekl dnes ČTK mluvčí hradecké FN Jakub Sochor. Neštěstí se stalo v neděli na Mužských kamenech, hora je asi šest kilometrů od Špindlerova Mlýna.

Ženu přepravil vrtulník do hradecké nemocnice. Další dva muži utrpěli šok, vyvázli bez zranění.

"Do Fakultní nemocnice Hradec Králové byla převezena v kritickém stavu a přes veškerou péči se ji nepodařilo zachránit. Zemřela v noci na dnešek," řekl dnes ČTK Sochor.

Lavina spadla na hoře Mužské kameny, která je asi šest kilometrů od Špindlerova Mlýna. Lavina se uvolnila také na polské straně Krkonoš v lokalitě Bialy Jar.

Neštěstí se stalo ve východních Krkonoších také 15. února. V lavině zahynul sedmnáctiletý skialpinista, druhý čtyřicetiletý přežil. Lavina, kterou strhli, sjela od Slezského domu do žlabu Úpičky v Obřím dole.

Druhé lavinové nebezpečí z pětibodové škály platí v Krkonoších od soboty. Stejný výhled je na pondělí. Na hřebenech hor je 60 až 110 centimetrů sněhu. Za 24 hodin ho napadlo deset centimetrů. Sníh napadl na ledovou krustu.

Laviny z navátého sněhu se mohou vyskytovat na závětrných svazích nad pásmem lesa. Laviny z mokrého sněhu mohou být v polohách pod 1100 metrů nad mořem.

reklama