Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zlikvidovat důchodce? Právník ukázal, o co ekologům vlastně jde

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ve vyspělých zemích se rozšiřuje trend, kdy mladí lidé dávají za vinu svým rodičům, v jakém stavu jim zanechali naši planetu. Tyto takzvané ekoobavy často zachází až do radikálních myšlenek. Co by se ale stalo, pokud by se skutečně naplnily?

To nastínil právník Pavel Hasenkopf, který se na sociální síti zamyslel nad tím, jak by vypadala Země, pokud by se měly všechny obavy z budoucnosti planety řešit radikálně.

"Vezmeme-li všechny ty ekoobavy vážně, pak je na všechny ty budoucí katastrofy jen jeden jediný skutečně efektivní lék: zdecimovat lidstvo, asi tak na setinu stávajícího stavu," napsal.

Dodal, že robotizace povede ke snížení potřeby lidské práce. "Řada lidí se stane zbytečná (řada lidí je zbytečná už nyní). Lidi se v podstatě budou už jen flákat a užívat si," nastiňuje radikální budoucnost.

Problém vidí i v případě důchodců. Lidstvo totiž podle něj neví, co dělat se starými a těžce postiženými lidmi. Možné řešení ale nastiňuje hned v dalším bodě.

"Nastupující generace, co tak hysterčí, je extrémně rozmazlená a sobecká (omluva výjimkám), chybí jí empatie. Nebude mít problém škrtat od stolu celé masy. Pro dobrou věc, samozřejmě," zamyslel se nad možným katastrofickým scénářem.

Témata:  lidé ekologie Pavel Hasenkopf

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy