reklama

Po roce 2000 překonaly milionovou hranici návštěvnosti z českých filmů pouze Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Ženy v pokušení a nyní Anděl Páně 2. "Anděl Páně 2 se stal filmem, který na hranici milionu diváků dosáhl mezi všemi 'milionáři' nejrychleji, v šestém týdnu od premiéry," uvedla za distribuční společnost Falcon informovala Marta Nosková Žurková.

Nejnavštěvovanějším českým filmem je pak pohádka Pyšná princezna z roku 1952, kterou v kinech vidělo 8,2 milionu lidí.

Anděl Páně 2 je nejúspěšnějším českým filmem v počtu diváků za první víkend v kinech. První tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře překročila jeho návštěvnost 100.000 diváků a stal se nejnavštěvovanějším snímkem roku 2016 v českých kinech. Také je třetím českým filmem, který překročil hranici 100 milionů korun v tržbách. Úspěšnější v tržbách v novodobé historii byl z domácích filmů jen snímek režiséra Jana Svěráka Vratné lahve z roku 2007 s tržbami přes 124,6 milionu korun a Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka (2010), který vydělal téměř 124,1 milionu korun.

"Jeden z nás bezelstně řekl, že budeme uvažovat o Andělu Páně 3, když přijde milion diváků do kin. Chtěli jsme tak naznačit, že se s Andělem Páně loučíme. Vy jste se ale rozhodli tuto milionovou metu dobýt. A protože co se slíbí, je mravné i splnit, nezamykáme Petronelovi a Uriášovi jednou provždy dveře," vzkázali filmovým fanouškům tvůrci.

Režisér Strach na svém facebooku slíbil, že každému, kdo mu zašle video s nahrávkou písně Modlitba, kterou ve filmu zpívá Vojta Dyk, zašle tričko s motivem z filmu. Na některým místech tuto skladbu nacvičovali na půlnoční.

"Dnes jsme byli v kině na Anděl Páně 2. Byl to první film, kdy jsem v kině zažil potlesk," napsal například do ohlasů na facebook David Bříza.

"Máme pořád plno a za čtyři týdny skoro dva tisíce diváků," řekla Deníku vedoucího kadaňského kina Hvězda Karolína Odlasová.

reklama